Jaki czajnik wybrać?

2018-05-16
Najogólniej rzecz biorąc, czajniki dzielą się na dwie główne grupy:
- czajniki elektryczne,
- czajniki na gaz.

Mimo rosnącej popularności tych pierwszych, czajniki na gaz także znajdują swoich zwolenników. Ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, można je podzielić na:
- emaliowe,
- żeliwne,
- stalowe.

Dlaczego czajniki gazowe?


Wielu zwolenników takiego rozwiązania stwierdza, że stawiane na gaz czajniki zapewniają tańsze zagotowanie wody, niż czajniki na prąd. Zapowiedź oszczędności przekonuje bowiem tych niezdecydowanych do zakupu czajników gazowych. Jednak woda będzie się w nim gotowała wolniej, niż w jego elektrycznym odpowiedniku. Jednak wielu użytkowników jest tak przyzwyczajonych do gazowego czajnika, że nawet nie myślą o jego wymianie na inny.

Czajnik nie musi być nudny i banalny


Minęły już czasy, kiedy było wprawdzie kilka modeli czajników gazowych - różnych pod względem pojemności, jak i kształtu, jednak nie różniły się często kolorystyką - wszystkie czajniki emaliowe wyglądały podobnie do siebie - to samo można było zauważyć w rodzinie czajników żeliwnych, czy stalowych.

Dzisiaj czajniki na gaz można wybrać stosownie do swojego poczucia estetyki. Tym samym wnosi się do swojej kuchni zarazem przedmiot bardzo tradycyjny, ale często w nowoczesnym wydaniu, jeśli chodzi o design. To ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o element użytkowego wyposażenia kuchni.