Talerzyki do ciasta na każdą okazję

2018-05-04
Pyszny deser podany na ładnym talerzyku w otoczeniu niebanalnych dekoracji z pewnością robi niezapomniane wrażenie. Wówczas można go zjeść nie tylko ustami, ale także oczami. W jaki sposób zapewnić sobie zachwyt w oczach domowników lub zaproszonych gości? Odpowiedź jest bardzo prosta. Warto uzupełnić kuchenne akcesoria o talerzyki do deserów. 

Klasyczne talerzyki deserowe


Najczęściej spotykany talerzyk do ciasta jest z reguły trochę mniejszy od typowego talerza śniadaniowego. Może on przybierać bardzo różnorodne formy. Wśród nich dominują jednak zazwyczaj naczynia okrągłe, choć z roku na rok olbrzymią popularnością cieszą się również deserowe talerzyki w kształcie kwadratu. Stosunkowo ciekawą i z pewnością nietuzinkową wariacją deserowej zastawy są komplety stylizowane na liście lub kwiaty.

W wydaniu bardziej klasycznym powinny być one dobrze dopasowane do wystroju jadalni oraz pozostałych elementów zastawy stołowej.

Oryginalne talerzyki do ciast i innych deserów 


Równie ciekawy sposobem podania deseru jest na przykład filiżanka z podstawką na herbatnika. Spodek filiżanki jest w tym celu specjalnie wydłużony. Dzięki temu swobodnie można na nim umieścić babeczkę czy też kawałek ciasta. Nietypowe talerzyki deserowe to z pewnością bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązanie w nowoczesnym domu.