Jak wyposażyć domowy barek?

2018-03-19
Bardzo wiele osób marzy o tym, aby w domu mieć coś na kształt mini baru, pełnego kolorowych alkoholi i pięknych, błyszczących kieliszków, szklanek i akcesoriów. Okazuje się, że jest to zadanie niezbyt trudne w realizacji, a wszystkie elementy można skompletować całkiem szybko i sprawnie. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania. 

Materiały do robienia drinków 


Do przygotowania kilku podstawowych, pysznych drinków nie potrzeba niezliczonej ilości butelek alkoholu - wystarczy mieć dobrą bazę - butelkę rumu, ginu, whisky i wódki. Do tego trochę owoców, najlepiej cytrusowych oraz parę syropów (cukrowy i grenadina). Łącząc te komponenty można uzyskać niesamowite efekt, które z pewnością zachwycą gości zapraszanych na imprezę domową. 

Kieliszki na każdą okazję


Dobry barek będzie niekompletny bez właściwych kieliszków do drinków. Trzeba zapatrzyć się w podstawowe zestawy składające się z wysokich i smukłych szklanek, a kończąc na małych kieliszkach do wódki i likierów. Posiadając rozmaite do drinków kieliszki można przygotować naprawdę fantazyjne kolorowe koktajle. Kieliszki do drinków powinny znajdować się pod ręką przynajmniej w ilości 6 sztuk, tak aby można było zorganizować małą degustację dla wąskiego grona znajomych.