Pomysł na tort urodzinowy dla dziecka

2018-01-10
Nie ma chyba dziecka, które nie czeka z niecierpliwością na swoje urodziny. Przyjęcie urodzinowe, goście, prezenty, dekoracje i oczywiście pyszny tort urodzinowy, czyli to, co małe tygryski kochają najbardziej.

Dekoracja tortu zgodnie z motywem przewodnim przyjęcia

Coraz częściej rodzice, urządzając przyjęcie dla swojej pociechy, starają się zorganizować je tak, aby panował jakiś motyw przewodni, będący najczęściej odpowiedzią na zainteresowania dziecka. Urodziny w stylu Indian, urodziny ze świnką Peppą, urodziny z Kopciuszkiem, Elzą czy smerfami to już standard wśród imprezowych trendów dla najmłodszych.
Oprócz dekoracji stołu, balonów oraz girland, świetnym pomysłem, który zachwyci każde dziecko, jest tort z motywem przewodnim.

Kupny czy domowy?

Tort z podobizną Barbie, z figurką Strażaka Sama, a może ze zwierzętami z Madagaskaru? Dekoracja tortu może zachwycić zarówno dziecko, jak i przybyłych gości, pozostaje tylko jedno pytanie, zamówić gotowy tort, przygotowany przez doświadczonego cukiernika, czy pokusić się o samodzielne wykonanie? Wszystko zależy od czasu oraz możliwości rodzica. Ozdabianie tortu to bardzo żmudna i niekiedy wręcz koronkowa robota, dlatego potrzeba czasu oraz cierpliwości, aby wszystko dokładnie przygotować i skomponować. Wiadomo, że piekąc i zdobiąc tort w domu, rodzice mają pewność, z jakich składników został zrobiony. Czasami jednak warto zaufać specjaliście i zaoszczędzić sobie trochę nerwów i czasu, który lepiej poświęcić na zabawę z dzieckiem. 

Gdzie zamówić tort na urodziny?

Zamawiając gotowy tort, dobrze jest zrobić to w pewnym, najlepiej sprawdzonym miejscu. W Internecie jest mnóstwo stron polecających cukiernie lub osoby zajmujące się profesjonalnie wykonywaniem tortów i ciast na zlecenie, warto więc poświęcić trochę czasu, aby mieć pewność, że tort zostanie przygotowany z dobrych jakościowo produktów, a efekt wizualny będzie zadowalający.
Gotowe dekoracje tortu dostępne są na stronie Ale Dobre