Czym charakteryzują się noże global?

2016-12-08

Nóż to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni, ponieważ za jego pomocą można w szybki sposób przygotować składniki potrzebne do przygotowania konkretnego dania. Decydując się na zakup noża warto wybrać model wykonany z materiałów wysokiej jakości, gdyż tylko wtedy można mieć pewność, iż dany produkt będzie spełniał dobrze swoje funkcje. Z tego właśnie względu warto przyjrzeć się nieco bliżej nożom global (sprawdź sam: http://ostry-sklep.pl/c/2086/noze-global-noze-kuchenne.html). Czym charakteryzują się te konkretne noże?


Materiał wykonania

Noże global wykonane są z wysokowęglowej stali nierdzewnej, która zawiera chrom (18%), molibden oraz wanat. Materiał ten najpierw jest podgrzewany w temperaturze około 1000 stopni, następnie jest schładzany (w temperaturze -80stopni Celsjusza), po czym ponownie się go podgrzewa. Cały ten proces sprawia, iż nóż jest niezwykle ostry i wytrzymały a ponadto jest odporny na rdzę oraz przebarwienia.


Uchwyt

Opisywane noże posiadają oryginalną kropkowaną rękojeść, która pokryta jest wgłębieniami gwarantującymi pewny chwyt, dzięki czemu nóż nie powinien wyśliznąć się z dłoni. Jest to zdecydowanie największa zaleta tych produktów zapewniająca niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa, który w przypadku noży jest po prostu nieoceniony.