Stwórz pomysłowe kształty z silikonowymi formami do pieczenia

2016-11-06

Polmarkus silikonowe formy do pieczenia to idealny sposób na rozweselenie kuchennych pomysłów. Wśród rynkowych propozycji spotkać można wiele ciekawych kształtów. W zależności od charakteru uroczystości, możemy nadać naszym wypiekom oryginalności.

Świąteczne formy z silikonu jako ozdoba stołu.

Szukając pomysłu na wypieki świąteczne, warto zastanowić się nad wykorzystaniem silikonowych form, których zastosowanie pozwoli nam stworzyć unikalne symbole danego święta w formie jadalnej. Wśród form spotkać możemy gwiazdki bożonarodzeniowe, bałwanki, zajączki, baranki i wiele innych. Po upieczeniu wymaganego kształtu, warto uruchomić naszą kreatywność i udekorować wypieki wedle uznania. Do wspólnej zabawy możemy zaprosić całą rodzinę, dzięki czemu wspólnie spędzony czas na długo zostanie w naszej pamięci. 

Jak używać silikonowych form

Formy z silikonu warto w wewnętrznej stronie zabezpieczyć olejem, bądź innym tłuszczem. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że pieczony smakołyk nie utraci swojego kształtu. Aby forma służyła nam na wiele lat, nie powinno się używać ostrych przedmiotów, które mogłyby ją uszkodzić. Pieczenie odbywać się powinno głównie w piekarniku bądź kuchenkach mikrofalowych.

Pieczenie w formach z silikonu jest łatwe, a przy tym dostarcza wiele frajdy.