Jak nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia?

2016-10-05

Głównym kryterium, którym powinniśmy się kierować kupując pierwsze sztućce dla dzieci, jest wiek naszej pociechy. Sztućce przede wszystkim muszą posiadać ergonomiczną rączkę, a także zaokrąglone końce. W sklepach znajdziemy ogromny wybór sztućców dla dzieci, jednak różnią się one między sobą materiałem, z którego zostały wykonane.


Uczymy dzieci jeść


Jeżeli nasze dzieci nie są alergikami, możemy wybrać dla nich sztućce ze stali nierdzewnej.

Jeśli  zaś chodzi o naczynia, z których posiłki będą spożywały nasze dzieci, początkowo są to głównie butelki ze smoczkiem, następnie bidony i kubeczki, które zamiast smoczka posiadają ustnik. Najistotniejsze jest, by kubeczek nie sprawiał dziecku problemu podczas trzymania. Starsze dziecko można uczyć pić z kubeczka otwartego, ponieważ jest to istotne dla rozwoju aparatu szczękowego. Naczynia te wykonane są głównie z plastiku ze względu na to, iż trudno jest go przegryźć, czy rozbić, czego nie można powiedzieć o szkle.


Pamiętajmy również o tym, by konkretne naczynia dla dzieci służyły konkretnym celom. Przykładowo, jeśli bidon służy do przechowywania chłodnych napojów, nie wlewajmy do niego ciepłej herbaty.


Na rynku akcesoriów dla dzieci znajdziemy cały szereg świetnej jakości, certyfikowanych naczyń. Powinniśmy też zainteresować się praktycznymi i bezpiecznymi sztućcami dla najmłodszych. Wszystkie te produkty wybierajmy jednak z głową.