Jak kupić dobrą patelnię ceramiczną?

2016-07-01

Patelnie ceramiczne stały się ostatnio bardzo popularne, ponieważ umożliwiają smażenie potraw przy użyciu mniejszej ilości tłuszczu, co bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Jednak czym należy się kierować, chcąc kupić dobrą patelnię ceramiczną? Jakie są zalety takiej patelni?


Zalety patelni z powłoką ceramiczną

Patelnia z taką powłoką jest odporna na wysokie temperatury, a także gwałtowne zmiany temperatur, korozję chemiczną, otarcia oraz zadrapania. Jej powierzchnia jest gładka i bardzo łatwo się czyści a do tego jej powłoka nie złuszcza się, jak ma to miejsce w przypadku patelni teflonowych. Dzięki w pełni naturalnej powłoce taka patelnia jest bezpieczna dla zdrowia, gdyż nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych substancji.


Na co zwracać uwagę kupując ceramiczną patelnię?

Po pierwsze na cenę. Dobra patelnia ceramiczna nie może kosztować kilku złotych, gdyż niska cena w tym wypadku nie oznacza dobrej jakości. Kolejnym kluczem zakupu dobrej patelni jest jej waga oraz grubość. Ważne, aby patelnia nie była zbyt lekka i cienka, gdyż bardzo szybko się odkształci i będzie nadawała się do wyrzucenia. Ostatnią kwestią jest uchwyt patelni, konieczne jest to, aby był dobrze wyprofilowany i powleczony antypoślizgowym materiałem.