Garnek do gotowania na parze – niezbędny w kuchni

2016-05-16

Gotowanie na parze to jeden z najlepszych sposobów na obróbkę termiczną żywności. Gotowane na parze warzywa nie tracą koloru i cennych witamin i składników mineralnych, są smaczne i zdrowe. Jeśli jeszcze nie przestawiliśmy się na gotowane na parze posiłki, najwyższy czas to zrobić.


Zalety gotowania na parze

Gotowanie na parze jest przede wszystkim zdrowe. W trakcie tradycyjnego gotowania w wodzie warzywa tracą witaminy i składniki mineralne. Przykładem może być tutaj witamina C – woda wypłukuje jej aż 70 procent. Gotowanie na parze to również świetna alternatywa dla smażenia – gotując na parze nie dodajemy oleju, więc nie narażamy się negatywne skutki spożywania zbyt dużej ilości tłuszczu: na otyłość i zbyt wysoki cholesterol. Potrawy przygotowywane na parze są zdrowe i świetnie smakują – warzywa nie są suche i zachowują swój naturalny smak.


Jak się zabrać za gotowanie na parze?

Jeżeli zależy nam na tym, żeby przygotowywane przez nas posiłki były smaczne i zdrowe, koniecznie zaopatrzmy się w garnek do gotowania na parze, najlepiej kilkuczęściowy. Używając kilku komorowego garnka do gotowania na parze, szybko przygotujemy cały posiłek. Garnek dobrej jakości to inwestycja na lata – dzięki niemu przygotowywane posiłki będą i smaczne, i zdrowe.