Czy warto mieć barek w kuchni?

2015-08-24
Urządzając kuchnię staniemy przed kilkoma decyzjami, które będziemy musieli podjąć. Między innymi taką decyzją będzie odpowiedź na pytanie, czy chcemy mieć w kuchni modny barek?

Prawdopodobnie jedynym stylem, do którego idea barku nie pasuje, jest styl rustykalny, który bardziej kojarzony jest z wielkimi, surowymi stołami, niż wąskimi, wysoko umieszczonymi blatami. Jednak nawet w tym stylu można by zaimplementować ten mebel, gdybyśmy tylko tego potrzebowali - na przykład w formie szerokiego parapetu. Barek jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla każdej kuchni. Wyposażony w stołki barowe o wygodnych siedziskach jest idealnym miejscem do spożywania śniadania i obiadów, a także szybkiej porannej kawy. To świetne miejsce do spotkań towarzyskich, kiedy odwiedzą nas goście. Na większych imprezach łatwo go zamienić w bufet z przekąskami i drinkami. Na stołkach barowych możemy porozkładać poduszki, aby nadać im bardziej przytulnego charakteru, lub pozostawić je surowe, jeśli są drewniane. W nowoczesnych wnętrzach dobrze sprawdzą się hokery ze stali lub chromu, obite skórą.

Decydując się na barek możemy poprosić o wykonanie go na zamówienie, albo skonstruować go ze stałych elementów. Podobnie z hokerami z Hollydesign - w każdym sklepie meblowym odnajdziemy co najmniej kilka modeli stołków barowych, ale wykonanie ich na zamówienie także jest praktykowane.